Rozsáhlá modernizace kralupské SOŠ a SOU se chýlí ke konci

 IROP CZ RO B C RGB

 

Škola získala dotaci téměř 13 milionů Kč z výzvy ITI – Infrastruktura SŠ v rámci Integrovaných územních investic Pražské metropolitní oblasti (ITI PMO).

Předmětem projektu byla rozsáhlá rekonstrukce učeben, dílen a laboratoří. Dříve bylo jejich vybavení již zastaralé a neodpovídalo požadavkům na uplatnění absolventů na trhu práce. Škola nabízí vzdělání v tradičních učebních oborech (strojní mechanik a elektromechanik pro zařízení a přístroje) i v náročnějších studijních oborech s maturitou (mechanik elektrotechnik a chemik operátor se zaměřením na farmaceutickou výrobu). Škola dále zavedla dva nové technické obory středního vzdělání s maturitní zkouškou (dříve vyučované na středních průmyslových školách) informační technologie a analýza potravin.

Cílem projektu byla moderní technická střední škola, odpovídající standardům 21. stolení, a s tím související zkvalitnění výuky v teoretickém vyučování i odborném výcviku u všech vyučovaných oborů.

Projekt zahrnul rekonstrukci laboratoří a dílen včetně nových podlah, vytápění, osvětlení, pracovních stolů, rozvodů, nářadí, přístrojů a zařízení, např. digestoře, chromatograf, digitální osciloskopy, programovatelné automaty, multimediální učebny, inovaci učeben IT s novým hardwarem i softwarem, nové stroje (bruska, frézka, soustruh, výukový CNC soustruh). Byla také vybudována zcela nová, digitální laboratoř elektrotechnických měření a chemická laboratoř.

Součástí modernizace se staly i nové šatny, šatnové skříňky a boxy, školní nábytek a bezbariérový přístup do všech pater i učeben, čipové vstupy do budov školy a učeben, spojené s elektronickou evidencí docházky žáků a zaměstnanců a s elektronickou evidencí stravování.

V současné době zbývá dokončit poslední část projektu – vybavení IT technikou, jako jsou switche, routery, servery, tiskárny, velkoformátový displej, PC sestavy, interaktivní displeje do učeben, dataprojektory, notebooky, datové rozvody, rozšíření bezdrátové WiFi pro žáky apod. Výběrové řízení této veřejné poslední zakázky bylo v pondělí 15. února podepsáno s vybraným dodavatelem a čekáme na dodání vysoutěžených technologií.

 

Logo Kraj

květen 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
© SOŠ a SOU Kralupy nad Vltavou. 2019 All Rights Reserved.

Search